Мінветеранів про Центр для учасників АТО та їхніх сімей "Бандерівський Схрон", 13 листопада 2021 р.
Захищати своє і допомагати своїм – є люди, для яких це стає покликанням і справою життя.
Центр для учасників АТО та їхніх сімей "Бандерівський Схрон" на Франківщині відомий у ветеранському середовищі, тому що за декілька років прихистив і врятував десятки бійців і їхніх родин, які потрапили у кризові ситуації або залишилися без житла. Його створили ветеран російсько-української війни Ігор Чернецький разом із дружиною. Сьогодні учасники бойових дій проходять там реабілітацію, а також виготовляють дерев‘яні вироби і кавові зерна.
Ігор – учасник Революції Гідності, отримав важкі кульові поранення у подіях на вулиці Інститутській 19 лютого 2014 року.
Здійнявшись на ноги, під час реабілітації возив допомогу в зону бойових дій, а також разом із дружиною заселяв на власну дачу бійців, які поверталися з полону і не мали ні житла, ні іншого майна.
«У 2016 році, після повернення, разом із дружиною почали шукати приміщення, де можна прихистити ветеранів та їхні родини, які цього потребують, яким необхідні відпочинок і реабілітація. Таке місце знайшли на Івано-Франківщині», – згадує Ігор.
Так з’явився будинок ветерана «Бандерівський Схрон». Силами родини та їхніх друзів там зробили ремонт і провели перші заїзди по 10 днів для комплексного відпочинку і відновлення бійців.
Згодом «Схрон» почав приймати Захисників для тривалої реабілітації від психологічних травм і залежностей. Один з колишніх пацієнтів, ветеран ДУК і УДА Сергій, виділив кошти з компенсації за поранення під час подій Майдану на відкриття майстерні у будинку ветеранів, де тепер виготовляють дитячі іграшки і подарункові набори ручної роботи.
«Дрібна моторика і спокійна кропітка праця дуже корисні для відновлення психіки. Ще один наш соціальний бізнес – виготовлення та реалізація кавових зерен», – розповідає Ігор Чернецький.
«Бандерівський Схрон» існує на пожертви волонтерів, а також за невеликий прибуток від продажу дерев‘яних виробів і кави, які виготовляють Захисники. Всі вони йдуть на допомогу бійцям. Волонтери закладу працюють на безоплатній основі.
«Також ми вдячні Міністерству ветеранів за організацію фестивалю «Пульс Гідності». Ніколи не продавали стільки своєї продукції, як на тому заході. Чудовий поштовх для ветеранського соціального бізнесу», – зазначає засновник «Бандерівського Схрону».
Серед планів на майбутнє – масштабувати проєкт на всю Україну, щоб допомогти якомога більшій кількості бійців і їхніх родин. Побратимам, які також мріють створити власну справу або корисну суспільну ініціативу, Ігор Чернецький радить не гаяти час.
«Беріть і робіть. Якщо робити улюблену справу, то все обов‘язково вийде», – впевнений ветеран.
Посилання на сторінку будинку ветеранів на початку публікації. Там є контакти для допомоги «Бандерівському Схрону».
#СтвореноЗахисниками #ПульсГідності
Мінветеранів про нас
Центр для учасників АТО та їхніх сімей 'Бандерівський Схрон'